ОПОРЕЗУЈТЕ БОГАТЕ И ТО САДА: Више од 100 светских милионера упутило отворено писмо владама, желе да помогну
ВИШЕ од 100 милионера света, окупљених око група “Милионери патриоте”, “Милионери за хуманист” и “Опорезуј ме сада”, упутило је отворено писмо са апелом владама да их опорезују.
ЕПА
- Опорезујте нас богате и то сада, написали су они у писму, а преноси организација “Оксфам” (Oxfam).
Апел је упућен поводом серије предавања “Давос агенде” Светског економског форума.
Порез на имовину за најбогатије, према Оксфаму, помогао би да се смање неравноправности и све веће социјалне разлике, као и финансирање здравственог система и образовања.
У писму милионера се наводи да је свет протекле две године, услед пандемије корона вируса, претрпео велику патњу, да су најбогатији постали још богатији, а само мали број од њих плаћа примерени порез.
Међу потписницима писма су, између осталих, амерички филмски продуцент Ебигејл Дизнеј и амерички предузетник Ник Ханауер.
Оксфам је, у ранијој студији, дошао до закључка да би порез на имовину милионера са свега два одсто годишње, и пет одсто за милијардере, донео глобално 2,52 билиона долара годишње.
БОНУС ВИДЕО:
ХАОС У ЛОНДОНУ: Демонстранти покушавају да упадну у зграду BBC
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОСЛЕ РАЗВОДА ОД ИТАЛИЈАНСКОГ МИЛИЈАРДЕРА: Бивша мисица богатија од енглеске краљице
07. 10. 2021. у 11:36
ГРЕШКА ТОКОМ ВАКЦИНАЦИЈЕ У СЛОВЕНИЈИ: Уместо цепива 36 особа добило физиолошки раствор
18. 01. 2022. у 13:58
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)