ВОЈНЕ ВЕЖБЕ МОСКВЕ И МИНСКА: Прве јединице Оружаних снага Русије стигле у Белорусију

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

19. 01. 2022. у 22:01

ПРВЕ јединице Оружаних снага Русије које ће учествовати у заједничким војним вежбама „Савезничка одлучност 2022“ стигле су у Белорусију са техником и наоружањем, саопштило је Министарство одбране Русије.

ВОЈНЕ ВЕЖБЕ МОСКВЕ И МИНСКА: Прве јединице Оружаних снага Русије стигле у Белорусију

Фото: Телеканал «Звезда» принтскрин

-Прве јединице Оружаних снага Русије, укључене у проверу снага за реаговање Савезне Државе Русије и Белорусије, стижу у Белорусију, наводи се у саопштењу.

Како је прецизирано, јединице Источног војног округа са стандардном техником и наоружањем извеле су комбиновани марш до полигона где ће се извршавати задаци борбене обуке на територији Белорусије.

-Током вежби реализоваће се задаци јачања заштите државне границе спречавањем продора наоружаних милитаната, блокирањем канала за испоруку оружје и муниције, као и потрагом, блокирањем, уништавањем илегалних оружаних формација и диверзантско-извиђачких противничких група, наводи се у саопштењу.

Практична дејства трупа одржаће се на пет полигона и четири аеродрома. Провера ће се одвијати у две фазе.

Како је саопштило Министарство одбране Русије, планиране велике заједничке војне вежбе са Белорусијом не противрече Бечком документу из 2011. године о мерама јачања поверења и безбедности.

rs.sputniknews.com

БОНУС ВИДЕО: РАТНЕ ИГРЕ ВЕЛИКИХ РАЗМЕРА - Хиљаду руских, узбекистанских и таџихистанских војника у акцији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТСКИМ НАВИЈАЧИМА: О овој сцени са Хајдук Сплит - Динамо Загреб прича планета! (ФОТО)