ЏОНСОН О СИТУАЦИЈИ СА УКРАЈИНОМ: Инвазија би била "катастрофалан корак"
БРИТАНСКИ премијер Борис Џонсон упозорио је данас руског председника Владимира Путина да би инвазија на Украјину била "катастрофалан корак".
Фото: Танјуг/АП
Портпарол премијера Џонсона истакао је да Британија не планира да шаље борбене трупе у Украјину како би јој помогла да се одбрани од било какве руске агресије, преноси агенција Ројтерс.
Руска инвазија на Украјину била би, како је рекао Џонсон, болан, насилан и крвав посао.
- Апсолутно нема планова за слање британских борбених трупа у Украјину - изјавио је он.
Британија је већ послала мали број пешадијских трупа у Украјину како би помогла у обуци одбрамбеног наоружања, подсећа британска агенција.
Амбасада Велике Британије у Кијеву саопштила је раније данас да су део особља Амбасаде и чланова породица запослених почели да се повлаче из Кијева због, како је наведено, "растуће претње од Русије".
У објави Амбасаде на Твитеру наведено је да британска амбасада у Кијеву остаје отворена и да ће наставити да обавља најважније послове.
Препоручујемо
РУСИЈА ЖИВИ У АГРЕСИВНОМ ОКРУЖЕЊУ: Прва реакција Кремља на потез НАТО-а
24. 01. 2022. у 14:07
ЕУ ЋЕ ТРАЖИТИ ОБЈАШЊЕЊЕ ВАШИНГТОНА: Борељ - "Ми не планирамо такве акције"
24. 01. 2022. у 10:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)