БАЈДЕН ПРЕТИ ПУТИНУ: Увешћу ти санкције због Украјине!
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден рекао је да је у случају инвазије Русије на Украјину могуће увођење санкција лично руском председнику Владимиру Путину.
Фото Танјуг/АП
На питање новинара да ли је тако нешто могуће, кратко је одговорио: „Да.“
Новинарима је рекао и да САД немају намеру да размештају снаге на територији Украјине.
-Не намеравамо да на размештамо наше снаге или снаге НАТО у Украјини, рекао је амерички председник.
Владимир Путин, Фото АП
Међутим, рекао је да би у скорије време могао да донесе одлуку о пребацивању америчких војника који су у стању приправности на тло Европе због напете ситуације у Украјини.
Подсетимо, јуче је око 8.500 војника добило наређење да буду спремни за пребацивање у америчке базе као подршка источном крилу НАТО.
-Могуће је да ћу ускоро послати део тих снага, рекао је он и додао да одлука о томе зависи од тога „шта Путин уради или не уради“.
Односи Запада и Украјине пали су на најнижи ниво од Хладног рата због ситуације око Украјине. Запад оптужује Русију да припрема инвазију на Украјину, док Москва то негира и тражи гаранције да се НАТО неће ширити даље на исток.
rs.sputniknews.com
БОНУС ВИДЕО - РАТНЕ ИГРЕ ВЕЛИКИХ РАЗМЕРА: Хиљаду руских, узбекистанских и таџихистанских војника у акцији
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (2)