ДИМНЕ БОМБЕ, БАКЉЕ, СУЗАВАЦ И РАФАЛИ У КИЈЕВУ: Демонстранти покушали да уђу у зграду Раде, сукобили се са полицијом! (ВИДЕО)
У КИЈЕВУ су предузетници који траже пореске олакшице покушали да уђу у зграду Врховне Раде, после тога је избила туча између њих и полиције.
Фото: Принтскрин
Демонстранти су се прошетали централним улицама града. Међу њиховим захтевима је и усвајање предлога закона о поједностављеном система коришћења каса и друге олакшице у Пореском законику. Након шетње демонстранти су се вратили пред зграду Раде и наставили протесте.
Иницијативна група демонстраната покушала је након тога да уђе у зграду парламента. Због тога је дошло до туче, а полиција је употребила сузавац и привела неколико учесника митинга, укључујући организаторе који су се са бине обраћали окупљенима.
Полиција је потом потиснула предузетнике даље од зграде Раде, али су сукоби настављени. Током сукоба, демонстранти су палили димне бомбе и бакље.
Ситуација код зграде Врховне раде Украјине у Кијеву, где се одржава митинг предузетника, стабилизовала се после сукоба демонстраната и полиције и масовних хапшења, преноси РИА Новости. Како је прецизирано, део демонстраната се разишао.
Како наводи агенција, тренутно у акцији учествује око 500 људи. а лицу места је више полицајаца него учесника.
Украјински приватници почели су протесте у новембру 2020. Прво су се противили ограничењима због вируса корона, касније су почели да траже укидање одређених законских норми у пореској области. Предузетници се, између осталог, противе законима који налажу да власници малих предузећа имају касе. Од 15. децембра 2020. протестују без престанка и сада дежурају у централном делу Кијева, повремено одржавајући шетње и митинге.
(Раша Тудеј/ Спутњик)Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)