ВОЈНЕ ВЕЖБЕ У БЕЛОРУСИЈИ: Русија Русија због везби пребацила авионе Су-25СМ
РУСИЈА је пребацила јуришне авионе Су-25СМ на војне аеродроме у Белорусији ради извођења вежби, саопштило је данас Министарство одбране Русије.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/ Минобороны России
- Посаде авиона Су-25СМ Источног војног округа, које су укључене у проверу снага за реаговање Савезне државе, завршиле су премештај на аеродроме у Републици Белорусији- преноси РИА Новости.
Провера снага за реаговање Русије и Белорусије одвија се у две фазе. У првој фази - до 9. фебруара - планирано је премештање и формирање војних група у Белорусији у кратком периоду, организовање одбране важних државних и војних објеката, заштита државне границе у ваздушном простору и провера противваздушне одбране.
У другој фази - од 10. до 20. фебруара - планирана је заједничка вежба „Савезничка одлучност - 2022".
Трупе ће увежбавати одбијање агресије споља, као и борбу против тероризма и заштиту интереса Савезне државе Русије и Белорусије.
Препоручујемо
РУСКЕ ВОЈНЕ СНАГЕ ПРИСТИЖУ У БЕЛОРУСИЈУ: У фебруару ће заједнички одржати војне вежбе
17. 01. 2022. у 15:45
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)