И ЗАХАРОВА РЕАГОВАЛА НА СКАНДАЛ СА "БЛУМБЕРГОМ": Спекулације о „инвазији“ Русије на Украјину више нису пропаганда – то је злочин

Новости онлајн

05. 02. 2022. у 15:15

РУСИЈА је више пута пратила како западњаци кваре одржавање Олимпијских игара, а објаве америчке агенције „Блумберг“ и немачког листа „Билд“ о Украјини говоре да је Запад спреман на све, прокоментарисала је портпаролка Министарства спољних послова Марија Захарова.

И ЗАХАРОВА РЕАГОВАЛА НА СКАНДАЛ СА БЛУМБЕРГОМ: Спекулације о „инвазији“ Русије на Украјину више нису пропаганда – то је злочин

Фото: Профимедиа

Русија је више пута пратила како западњаци кваре одржавање Олимпијских игара, а објаве америчке агенције „Блумберг“ и немачког листа „Билд“ о Украјини говоре да је Запад спреман на све, прокоментарисала је портпаролка Министарства спољних послова Марија Захарова.

- 'Блумберг' је данас објавио вест о 'инвазији Русије на Украјину' – та иста америчка агенција 'Блумберг' која је пре две седмице објавила лажну вест о 'руско-кинеским договорима о инвазији на Украјину'. А немачки ' Билд' је (такође данас) објавио 'Путинов пуч-план за Украјину'. У чланку се разоткрива детаљна шема 'заузимања Украјине' која је, према речима новинара, 'пала у руке неименоване обавештајне службе'. Глобални информативно-политички маратон НАТО жеља. Много пута смо видели како западњаци кваре Олимпијске игре. Али садашњи приступ смислили су прави покварењаци који су спремни на све - написала је Захарова на Телеграму.

Према речима Захарове, то се дешава када се Олимпијске игре не одржавају у земљама које Запад „одобрава“.

Она је прецизирала да у кампањи западних медија о наводној инвазији Русије на Украјину нема логике нити чињеница, те да се ради о информативно-политичком притиску на Москву.

- То је начин вођења борбе у условима када се конкуренција никако не може издржати на легалан начин, па се примењује приступ који је већ постао класичан, приступ информативно-политичког притиска, кампање и тако даље. Сада се то претворило у глобалну кампању против наше земље под паролом наводне 'агресије' коју Русија припрема против Украјине. Нема логике, нема чињеница, само велика количина лажних вести, дезинформација, отвореног лудила помноженог са, чини ми се, некаквим бесмислицама - изјавила је Захарова за „Радио Русију“.

Како је додала, спекулације о „инвазији“ Русије на Украјину су „злочин против планете и демократије“.

- Све камере (у репортажама са отварања Олимпијских игара у Пекингу) фокусиране су на председника Русије, на одећу украјинских спортиста – све је то помешано у једну причу и наводи се да ће Русија управо сада напасти. Тако је формирано. То више није пропаганда. То је страшан злочин против наше планете који се дешава под окриљем западног мејнстрима - оценила је портпаролка.

Према њеним речима, „демократија је сада на колосалном тесту“.

БОНУС ВИДЕО: 

КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

МИСЛИО САМ ДА СУ МИ ПРИЈАТЕЉИ: Дарко Лазић разочаран у колеге - Толико су мали у мојим очима