ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Папа Фрања гост у програму италијанске телевизије

М. Остојић - Рим

06. 02. 2022. у 22:17

ПРВИ пут у историји један папа гостовао је у телевизијском програму уживо.

ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Папа Фрања гост у програму италијанске телевизије

Фото АП

Наиме, Папа Фрања укључио се из своје резиденције Света Марта у Ватикану у популарну емисију "Ке темпо ке фа" на телевизији Раи3.

Мигранти, Медитеран као највеће гробље у Европи, опасност од избијања рата, патње становништва у ратним подручјима, вирус корона, али и климатске промене које доносе ризик да земљ постане ненасељива, само су неке од тема о којима је папа говорио у емисији.

Поглавар римокалитоличке цркве је говорио и о питањима егоизма, агресивности и усамљености која су један од разлога великог пораста убистава и самоубистава.

Он је, говоривши о вршњачком насиљу у школама, апеловао на неопходност едукације и послао поруку родитељима да постану блиски са децом, разговарају са њима и имају разумевања ако они склизну са правог пута.

Интервју са папом изазвао је бројне реакције. Док једни сматрају да је то добар потез јер је папа константно присутан у заједници, традицоналисти католичке цркве критикују га јер сматрају да оваквим гестом доприноси секуларизацији и десакрализацији папске владавине.

Он се у свом мандату сусрео са неколико хиљада сиромашних људи, а овим интервјуом, кажу они који су га подржали, постигао је отворени дијалог са свима.

- Човек треба да гледа човека одозго само ако му помаже да устане, јер смо сведоци свакодневне реалности и доминације човека. Када неко хоће да добије посао мора да поднесе поглед одозго јер шеф доминира - рекао је, између осталог, папа.

БОНУС ВИДЕО - ПАПА ОТПУТОВАО У ИРАК: Историјска посета под надзором 10.000 војника

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТСКИМ НАВИЈАЧИМА: О овој сцени са Хајдук Сплит - Динамо Загреб прича планета! (ФОТО)