САСТАНАК ШОЛЦА И БАЈДЕНА: Јединствени против Русије
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе и Немачка јединствени су у решавању питања руске агресије у светлу украјинске кризе, рекао је данас амерички председник Џозеф Бајден на почетку састанка са немачким канцеларом Олафом Шолцом у Белој кући.
Фото Танјуг/АП
-Немачка је један од најближих америчких савезника, поручио је Бајден и додао да две земље "јединствено раде на томе да спрече руску агресију у Европи”.
Немачки канцлеар, како је раније саопштено, у Вашингтону намерава да увери Бајдена и чланове Конгреса да Немачка стоји раме уз раме уз НАТО и САД, преноси Глас Америке.
Шолц је раније рекао да ће Москва "скупо платити" ако крене у напад, али његова Влада није одобрила да се Украјини пошаље оружје, нити да се повећа број немачких војника у источној Европи.
Није речено ни које би санкције Берлин предложио против Русије.
БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)