ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ЗА ПОРОШЕНКА: Путин – Његов прогон представља тежњу за успехом садашњег руководства

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 02. 2022. у 00:29

РУСКИ председник потврдио је да је обећао да ће дати политички азил бившем председнику Украјине Петру Порошенку.

ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ЗА ПОРОШЕНКА: Путин – Његов прогон представља тежњу за успехом садашњег руководства

Фото: Танјуг АП

- Својевремено, док је господин Порошенко још био председник Украјине, рекао сам му да ако буде имао било каквих потешкоћа у будућности, Русија је спремна да му пружи политички азил. Он је тада много иронисао по том питању. Данас желим да потврдим свој предлог, упркос нашим озбиљним разликама по питању решења ситуације у Донбасу - истакао је Путин.

- Верујем да је он направио много грешака у том правцу. Али ипак, његов прогон као државног злочинца, по мом мишљењу, представља претерану тежњу за успехом садашњег руководства. Спремни смо да дамо азил у Русији људима попут господина Порошенка - додао је он.

Путин је на почетку свог обраћања навео да је састанак са Макроном протекао пословнo, био је информативан и користан.

rs.sputniknews.com

БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ! Звезда Русије изненадила многе