"ПАНЦИРИ" ЋЕ ЧУВАТИ ЈУГ РУСИЈЕ: Формирају се нове јединице, небо над Кавказом ће бити сигурно (ВИДЕО)
У ЈУЖНОМ војном округу Русије биће формиране нове јединице мобилне резерве противваздушне одбране које ће покрити југ Русије и Кавказ.
Фото: Министарство одбране Руске Федерације
Војска ће добити противваздушне ракетно-топовске системе "Панцир", пишу "Известија", позивајући се на неименоване изворе у Министарству одбране.
Извори листа саопштили су да су у војном ресору већ донели одлуку да формирају нове јединице. Резервне јединице ПВО учествују у вежбама за случај избијања војних претњи.
По мишљењу војног експерта Владислава Шуригина, "Панцир" је једно од најефикаснијих средстава борбе против дронова. Предност комплекса је његова мобилност. "Панцир" је добио специјалну муницију за борбу против беспилотних летелица.
Прес-служба Министарства одбране Русије саопштила је раније да ће се ове године појавити нова верзија противваздушног система "Панцир", као и напредног наоружања "Деривација ПВО" и "Тајфун ПВО".
Модификација система "Панцир СМ СВ" на гусеничној шасији за Копнену војску имаће два типа противваздушних вођених ракета и повећану зону дејства.
БОНУС ВИДЕО: Гореће небо и земља - Овога треба да се плаше непријатељи Србије
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ОТКАЗАО САСТАНАК СА НЕМЦИМА: Бесан због "Северног тока", дао је смешан изговор
08. 02. 2022. у 07:19
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)