НАЈГОРА СУША ОД 1981: Пропале три узастопне жетве, стока умире, око 13 милиона људи у Кенији, Сомалији и Етиопији суочено са глађу
ОКО 13 милиона људи у Кенији, Сомалији и Етиопији суочава се са тешком глађу, услед најгоре суше у земљама Рога Африке у последњих неколико деценија, саопштено је из Светског програма за храну при Уједињеним нацијама.
Фото: ЕПА
У саопштењу се наводи да су "омануле" три сезоне киша заредом, те да је у региону забележен најсушнији период још од 1981. године.
Суша је уништила усеве и утицала на "абнормалну" смртност стоке, што је породице у руралним деловима, које се ослањају на сточарство и пољопривреду, навело да напусте своје домове, пише АФП.
Регионални директор Светског програма за храну за источну Африку Мајкл Данфорд изјавио је да недостатак воде и земље за испашу, као и прогнозиране падавине испод просека у наредних неколико месеци, прете да ће само донети још више беде.
- Жетве су пропале, стока умире, а глад се повећава услед суше на Рогу Африке - навео је Данфорд у саопштењу.
Према његовим речима, ситуација захтева непосредну хуманитарну акцију, како би се избегло понављање кризе каква је била у Сомалији 2011. године, када је од глади услед дуге суше умрло 250.000 људи.
БОНУС ВИДЕО:
САМО СЕ ВИ БАВИТЕ КОРОНОМ: У току је рат, не зна се број мртвих, а милионима прети смрт
Препоручујемо
НОВА ПОРАЖАВАЈУЋА ПРОЦЕНА ЕУ: У Етиопији је гладно девет милиона људи! (ВИДЕО)
29. 01. 2022. у 23:23
ВРАЋАМО СЕ ПРИМИТИВНИМ ИНСТИНКТИМА: Три разлога за избијање Трећег светског рата
27. 12. 2021. у 14:00
ДЕТЕ ИЗДАХНУЛО УСРЕД ИНТЕРВЈУА: Потресна посета шведског репортера сиротишту у Јемену
26. 11. 2021. у 16:19
23 МИЛИОНА ЉУДИ НА РУБУ ГЛАДИ: Авганистан на ивици економског и хуманитарног крага
09. 11. 2021. у 20:07
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)