ЖАРИШТЕ ВИРУСА У ШПАНИЈИ: Због птичијег грипа усмрћено 130.000 кокошака

Танјуг

11. 02. 2022. у 15:37

Шпанске власти усмртиле су више од 130.000 кокошака након избијања птичјег грипа откривеног у северном региону Кастиља и Леон, саопштили су локални званичници, пренео је Ројтерс.

ЖАРИШТЕ ВИРУСА У ШПАНИЈИ: Због птичијег грипа усмрћено 130.000 кокошака

Фото А. Станковић

Индустријски утоваривач покупио је хиљаду усмрћених пилића и бацио их у камион са отвореним кровом, који их је одвезао на место спаљивања испред фарме, може се видети на сликама Гринписа.

На фарми, која је и даље изолована, предузете су одговарајуће мере усмрћивања и збрињавања остатака свих животиња, наведено је у јучерашњем саопштењу локалног удружења ветеринара.

Власти су увеле зону изолације од 10 километара око фарме, која се налази недалеко од села Искар у провинцији Ваљадолид, отприлике 130 километара северозападно од Мадрида, али кажу да постоји мала опасност по људе.

-Могућност преношења на људе је изузетно ретка и стога нас не забрињава, рекао је портпарол регионалне владе Кастиље и Леона Карлос Фернандес Кариедо.

Жаришта вируса, који дивље птице селице често преносе на домаће животиње, забележена су, између осталог, у Француској, Немачкој, Британији и Холандији.

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ ТРЕНУТАК - Потресне сцене несреће код Крушевца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Био је њена велика љубав: Весна је овај хит посветила познатом певачу