КАНАДСКИ СУД НАРЕДИО КАМИОНЏИЈАМА ДА ОБУСТАВЕ БЛОКАДУ: Запрећено и новчаним и затворским казнама

12. 02. 2022. у 08:04

ВРХОВНИ суд у Онтарију наложио је камионџијама који протестују већ данима против обавезне вакцинације против вируса корона да обуставе блокаду моста између Канаде и америчког града Детроита.

КАНАДСКИ СУД НАРЕДИО КАМИОНЏИЈАМА ДА ОБУСТАВЕ БЛОКАДУ: Запрећено и новчаним и затворским казнама

Фото Танјуг/АП

Судија Џефри Моравец донео је такву одлуку на виртуелном рочишту, а наредба ступа на снагу у 19 часова по локалном времену, како би демонстранти имали времена да напусте мост, преноси АП.

Претходно је премијер канадске покрајине Онтарио Даг Форд прогласило ванредно стање због протеста.

Форд је најавио нове правне мере против учесника протеста, које укључују новчане и могуће затворске казне за непоштовање владиних наредби.

Камионџије већ данима држе у блокади саобраћај ка Канади на мосту „Амбасадор“ који повезује Виндзор у Онтариу, са Детроитом ометајући трговину ауто-делова и других производа између две земље.

Амерички званичници позвали су владу Канаде да искористи своја овлашћења и да на заједничким граничним прелазима оконча блокаду камионџија, који протестују против ограничења уведених због пандемије.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!