РУСИЈА УСПОСТАВИЛА ДИПЛОМАТСКЕ ОДНОСЕ СА ДНР И ЛНР: Сергеј Лавров упутио честитке министрима спољних послова
РУСИЈА је, дан након признававања независности самопроглашених Доњецке Народне Републике (ДНР) и Луганске Народне Републике (ЛНР), данас успоставила дипломатске односе са тим територијама у Украјини.
Фото: Russian Foreign Ministry Press Service via AP
Како је објављено на сајту руског министарства спољних послова, у складу са јучерашњим указом председника Владимира Путина, данас, разменом нота између Министарства иностраних послова Русије и Министарства иностраних послова Доњецке Народне Републике, као и Министарства иностраних послова Русије и Министарства иностраних послова Луганске Народне Републике Републике, сачињен је споразум о успостављању дипломатских односа на нивоу амбасада.
Додаје се да је министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров упутио честитке министарки спољних послова ДНР Н. Ј. Никоноровој и министру иностраних послова ЛНР В.Н. Деинегу на признању ових држава и успостављање дипломатских односа са Русијом.
- Руска страна је усмерена на свеобухватан развој сарадње са ДНР и ЛНР, укључујући и преко министарстава спољних послова, све у интересу грађана наших земаља, јачања мира, регионалне стабилности и безбедности - наводи се на сајту.
БОНУС ВИДЕО:
КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)