ИСПОВЕСТ СРПКИЊЕ ИЗ УКРАЈИНЕ: "Пробудиле су ме детонације, нисмо очекивали бомбе!"
ПРОБУДИЛЕ су нас детонације око шест часова. Ово заиста нисмо очекивали.

Приватна архива
Ово о ситуацији у Украјини, за "Новости", говори Гордана Нис, Ваљевка, професор енглеског језика и учитељ медитације, која у Кијеву живи од 1996. године. Удата је за Украјинца и има два сина. Телефон не престаје да јој звони, породица из Србије је забринута и са њима је стално на вези.
- Људи слушају вести, наређења, држе се добро. Ипак, сви су изашли на улице, неки покушавају да оду из Кијева. У једном моменту су били затворени излази из украјинске престонице, али су после допустили да људи прођу. Редови су за храну и гориво. Такође, купује се вода - прича нам Гордана, уз питање да ли је могуће да договор није могао да се нађе за политичким столом, него се кренуло на бомбардовање док људи спавају.
Како нам је описала, сви прате шта се дешава на телевизији.
- Требало је данас да путујем у Индију, имала сам карте, али је све је пропало. Заиста ми је било чудно да чујем детонације, јер стварно нисмо очекивали. Раде велике продавнице и бензинске пумпе, не раде школе, обавештење је да се иде на онлајн наставу. Отишла сам до једог ресторана брзе хране, али није радио - испричала нам је Гордана и додала да је чула да су детонације биле око аеродрома, помиње се и да су неке зграде и болница погођене.
Каже и да је оборен хеликоптер у близини дома девојке њеног сина и да је зато она са породицом отишла из града. Гордана ће са својима одлучити шта им је наредни потез и да ли ће негде ићи.
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски прогласио општу мобилизацију, Блинкен најавио испоруку новог одбрамбеног оружја Кијеву (ФОТО/ВИДЕО)
24. 02. 2022. у 08:04 >> 22:21

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (2)