КИЈЕВ САОПШТИО: Спремни смо за преговоре са Русијом о неутралном статусу
УКРАЈИНА је спремна да започне преговоре са Русијом о неутралном статусу, међутим, неопходне су гаранције безбедности, преносе украјински медији позивајући се на речи саветника украјинског председника Михаила Подољака.
Фото Танјуг/АП
- Украјина је увек остављала простор за преговоре. Борбена дејства морају стати - казао је он.
Претходно је украјински председник Владимир Зеленски рекао да ће пре или касније бити покренут дијалог Русије и Украјине како би се борбена дејства обуставила.
Председник Русије Владимир Путин раније је у специјалном обраћању грађанима Русије саопштио да је донео одлуку о покретању специјалне војне операције у Донбасу. Шеф државе истакао је да планови Русије не укључују окупацију Украјине.
Препоручујемо
УКРАЈИНА ПОНОВО ГРАНАТИРА ДОНБАС: Под ватром је цела линија фронта и насеља у близини
25. 02. 2022. у 07:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)