РУСКИ ПАДОБРАНЦИ КРЕНУЛИ КА ВРХОВНОЈ РАДИ: Последњи отпор био на северо-истоку Кијева

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

25. 02. 2022. у 16:53

БИВШИ припадници специјалних јединица Украјине „Беркут“ организовали су дочек својих руских колега – падобранаца.

РУСКИ ПАДОБРАНЦИ КРЕНУЛИ КА ВРХОВНОЈ РАДИ: Последњи отпор био на северо-истоку Кијева

Фото Танјуг/АП

Последњи организовани отпор пружен је на североистоку Кијева. После разбијања отпора падобранци и „беркути“ упутили су се ка Врховној Ради.

Руски председник Владимир Путин саопштио је у четвртак ујутро да се одлучио на специјалну војну операцију демилитаризације Украјине.

Он је у телевизијском обраћању Русима рекао да околности „захтевају од нас одлучну и хитну акцију, народне републике Донбаса су се обратиле Русији са захтевом за помоћ“.

Према речима руског лидера, сва одговорност за крвопролиће биће на савести владајућег режима у Украјини. Он је позвао украјинску војску да не поштује злочиначка наређења украјинских власти, да положе оружје и оде кући.

БОНУС ВИДЕО - КРИЗА КОЈА БРИНЕ ЦЕО СВЕТ: Да ли ће нарасле тензије око Украјине експлодирати у рат?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ХИТНО: Шешељ открио шта је неопходно