"БАНДА НАРКОМАНА И НАЦИСТА ВЛАДА У КИЈЕВУ, ПРЕУЗМИТЕ ВЛАСТ!" Путин послао поруку украјинској војсци - "Користе децу и старце као штитове"
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин данас се обратио украјинским војницима и поручио им да је време да преуму власт у своје руке.

Фото: Принтсцреен/Јутјуб
- Још једном се обраћам војницима Оружаних снага Украјине - рекао је Путин.
Како је навео, украјински војници треба да преузму власт од "банде наркомана и неонациста" која влада у Кијеву:
- Узмите власт у своје руке. Не дозволите неонацистима и бандеровцима да користе вашу децу, ваше жене и старце као живе штитове. Могуће је да ћемо се с вама лакше договорити, него с овом бандом наркомана и неонациста која је засела у Кијеву и узела као таоце читав украјински народ - рекао је Путин.
Путин је нагласио да се основни сукоб у оквиру специјалне операције Русије у Украјини не води против редовне украјинске војске, него против националистичких формација.
Подсетимо, председник Владимир Путин обратио се данас Савету безбедности Русије како би разговарао о најновијим информацијама о руској специјалној операцији у Украјини, преноси "Спутњин интернешнал".
Прочитајте цео текст његовог говора:
- Данас ћемо разговарати о напретку специјалне војне операције у Украјини.
- Главни сукоби руске војске, како се очекивало, не одвијају се са редовним јединицама Оружаних снага Украјине, већ са националистичким формацијама, које су, као што знате, директно одговорне за геноцид у Донбасу и крвопролиће цивила у народне републике.
Осим тога, националистички елементи уграђени у регуларне украјинске јединице не само да их подстичу на пружање оружаног отпора, већ, у ствари, играју улогу блокирајућих јединица.
- Штавише, према доступним информацијама, а то потврђују и резултати објективне контроле, видимо да неонацисти распоређују тешко наоружање, укључујући вишеструке ракетне системе, управо у централним деловима великих градова, укључујући Кијев и Харков. Они се понашају на исти начин као што раде терористи широм света, скривајући се иза људи у нади да ће касније окривити Русију за цивилне жртве.
- Познато је да се све ово дешава по препоруци страних инструктора, пре свега америчких саветника. Још једном апелујем на припаднике Оружаних снага Украјине. Не дозволите неонацистима да користе вашу децу, ваше жене и старце као живи штит. Узмите власт у своје руке. Изгледа да ће нам бити лакше да се договоримо него са овом бандом наркомана и неонациста, који су се настанили у Кијеву и узели за таоце цео украјински народ.
- Такође желим да дам највишу оцену деловању руских војника и официра. Они делују храбро, професионално, херојски, испуњавајући своју војничку дужност, успешно решавајући најважнији задатак обезбеђења безбедности нашег народа и наше отаџбине - рекао је Путин.
Препоручујемо

УКРАЈИНА ПРЕКИНУЛА КОНТАКТ: Након предлога Русије да преговори буду у Варшави
25. 02. 2022. у 16:41 >> 16:49

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (4)