РУСКИ МСП: ЕУ се слањем оружја разоткрила, следи оштар одговор на њихове акције и улогу

Танјуг

28. 02. 2022. у 21:15

АКЦИЈЕ ЕУ и њена улога у догађајима у Украјини неће остати без оштрог одговора, саопштило је вечерас руско Министарства спољних послова и поручило да ће Русија наставити да обезбеђује спровођење виталних националних интереса, без обзира на санкције.

РУСКИ МСП: ЕУ се слањем оружја разоткрила, следи оштар одговор на њихове акције и улогу

Фото Д. Дозет

-Време је да западне земље схвате да је њихова неподељена доминација у глобалној економији одавно прошлост, истиче се у саопштењу, преноси Интерфакс.

Напомиње се да ће „грађани и структуре ЕУ укључене у снабдевање Оружаних снага Украјине смртоносним оружјем и горивом бити одговорни за све последице таквих акција у контексту текуће специјалне војне операције".

-Они не могу а да не разумеју степен опасности од последица, навело је руско министарство.

У саопштењу се наводи и да је ЕУ, одлуком 27. фебруара да почне да испоручује украјинској војсци убојито оружје, сама себе разоткрила.

Та одлука, како се оцењује, означава крај европских интеграција као „пацифистички“ пројекат помирења европских народа после Другог светског рата.

-Чланице ЕУ су коначно стале на страну кијевског режима, који је покренуо политику геноцида над делом сопственог становништва, наводи се у саопштењу.

Додаје се да је разбијен још један мит - да "једнострана ограничења која намеће ЕУ, нелегитимна у међународно-правном смислу, нису усмерена против руског народа“.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УШЛИ У ХАРКОВ: Оклопна возила се пробила у центар другог највећег украјинског града

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

СРБИ МОРАЈУ ОПЕТ НА ВЕМБЛИ? УЕФА се хитно огласила, и то пред сам почетак утакмице Енглеска - Србија