ВОЈСКА ДНР ОСЛОБОДИЛЕ СУ 68 НАСЕЉА: Наставља се офанзива снага Донбаса

П. З. С. / риа.ру

06. 03. 2022. у 18:54

СНАГЕ ДНР су до 6. марта увече ослободиле 68 насеља која су раније била под контролом украјинских трупа, саопштио је републички штаб територијалне одбране.

ВОЈСКА ДНР ОСЛОБОДИЛЕ СУ 68 НАСЕЉА: Наставља се офанзива снага Донбаса

Фото АП

-Од вечери 6. марта 2022. године ослобођено је 68 насеља која су раније била под контролом Оружаних снага Украјине, наводи се у извештају.

Међу насељима која су дошла под контролу ДНР су Гнутово, Павлопољ, Пишчевик, Сартана, Талаковка, Широкино и друга.

Напомиње се да је група трупа ДНР дошла на границу са Запорошком облашћу.
ДНР је проглашена 2014. године у границама бивше Доњецке области Украјине.

Међутим, након рата 2014-2015, већина територије републике, укључујући велике градове као што су Мариупољ, Славјанск и Краматорск, остала је под контролом Кијева.

Руска Федерација је 21. фебруара признала ДНР и суседну ЛНР у оквиру својих прокламованих граница.

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ КОМАНДОС О БОРБИ СА ДЕСНИМ СЕКТОРОМ: "Предали су се, велики поздрав грађанима Русији!"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (0)

ВЕЧЕРИ ТЕАТРА У СРЦУ ГРАДА: Завршен први MozzART позоришни фестивал