РУСКИ НОВИНАР ДИРЕКТНО ИЗ МАРИУПОЉА: У граду последње упориште националиста - "излазак цивила блокиран, снајперисти пуцају на људе" (ВИДЕО)
ПРЕМА најновијим информацијама са терена, украјински националисти блокирали су излазак цивила из Мариупоља, преносе Известја.
Фото: Принтсцреен/Известја.ру
Према речима новинара, пут од Винограднојеа, одакле се евакуише становништво, блокиран је камионима и аутомобилима. Избеглице не могу да град напусте аутомобилима, већ само пешке. У сусрет им долазе борци Народне милиције Доњецке Народне Републике (ДНР).
Како је са терена пренео новинар руске агенције, снајперисти пуцају на избеглице.
- На линији смо додира и својим очима видимо да је коридор који би могао да се користи за евакуацију заиста блокиран - јавља Семјон Јеремин.
Представници Народне милиције ДНР напомињу да се овде ни минут не поштује режим тишине на украјинској страни.
- Мало испред нас су утврђења Мариупољ, тамо седе борци јединице "Азов", мало даље - 56. бригада маринаца. Овде делују тешки митраљези, снајперисти... Цивилно становништво није пуштено, све је затворено, људи не могу ни да уђу, ни да изађу - рекао је један од војника.
Један од бораца ДНР рекао је да украјински националисти пуцају на цивиле који покушавају да напусте блокирани Мариупољ. Према његовим речима, у граду је остало „последње упориште“ националиста.
- Нису их пустили напоље. Грубо речено, покрили су се. Сада покушавамо да некако повучемо цивиле, а они такође ударају - рекао је борац ДНР-а о покушајима евакуације становника.
Подсетимо, Русија је 8. марта од 10.00 часова по локалном времену поново прогласила режим тишине на територији Украјине. Москва је изразила спремност да обезбеди хуманитарне коридоре из неколико украјинских градова. Познато је да је Русија за неколико дана већ примила више од 2 милиона захтева украјинских држављана који траже помоћ у евакуацији.
Дан раније, један од избеглица је сведочио да се нашао под ватром када је хтео да изађе кроз хуманитарни коридор у Мариупољу. Човек је рекао да су он и његова мајка „лежали сат и по, плашећи се да их не погоде меци".
БОНУС ВИДЕО:
СПЕКТАКУЛАРАН СНИМАК ИЗ ЈЕРМЕНИЈЕ: Посебна честитка за 8. март - осмица прелази у слова „З“ и „В“
Ускоро опширније
Препоручујемо
(МАПА) КИЈЕВ ЧЕКА УДАР: Руске снаге се спремају за напад у наредних 24-96 сати
08. 03. 2022. у 15:00
НАТО ОДГОВОРИО ЗЕЛЕНСКОМ: Морамо да завршимо овај конфликт, а не да га проширимо!
08. 03. 2022. у 14:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (3)