НАТО МОЖЕ САМО ДА СЕ ПОМОЛИ БОГУ: Чувени обавештајац о руској операцији у Украјини - Ово је само прва фаза
ИЗРАЕЛСКИ обавештајац Јаков Кедми објаснио је који "најефикаснији одговор" НАТО може дати на руске акције у Украјини.
Фото: ЕПА
- Најефикаснија ствар коју НАТО сада може да уради јесте да одржи колективну молитву за здравље мајданских власти и упути позиве солидарности Зеленском... - рекао је Кедми.
Он сматра да је актуелна специјална војна операција Русије у Украјини са циљем демилитаризације и денацификовање земље сада тек у првој фази и захтеваће мукотрпан рад у будућности. Пре свега када се ради о искорењивању остатака нацизма и његових следбеника.
Подсетимо, Русија је 24. фебруара покренула специјалну операцију чији је циљ демилитаризација и денацификација Украјине. Председник Русије Владимир Путин је у телевизијском обраћању Русима рекао да околности "захтевају одлучну и хитну акцију" и да су се народне републике Донбаса обратиле Русији са захтевом за помоћ.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ОБЈАВИЛИ МОЋАН СНИМАК - Погледајте ноћни лет хеликоптера Ка-52
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (2)