ЕУ НЕ ВЕРУЈЕ МОСКВИ Петер Стано: Оптужбе о биолошком програму Украјине некредибилне

Танјуг

09. 03. 2022. у 17:54

ЕВРОПСКА унија саопштила је данас да сумња у кредибилитет тврдњи руске Владе да је открила војни биолошки програм у Украјини, рекавши да је Москва и у прошлости ширила дезинформације о биолошком оружју.

ЕУ НЕ ВЕРУЈЕ МОСКВИ Петер Стано: Оптужбе о биолошком програму Украјине некредибилне

Фото Твитер

"Кредибилитет информација које пружа Кремљ је генерално веома сумњив и низак", изјавио је портпарол ЕУ Петер Стано, преноси Ројтерс.

"Имамо евиденцију руских дезинформација и промовисања манипулативних наратива о биолошком оружју и наводним тајним лабораторијама'''', рекао је он и додао да ЕУ није упозната ни са једном украјинском лабораторијом која није усклађена са међународним нормама.

Русија је последњих дана оптуживала Украјину да покушава да развије биолошко или нуклеарно оружје, а Кремљ је данас поручио да Вашингтон мора да објасни украјинске лабораторије за биолошко оружје.

Портпарол украјинског председника је поновио да Украјина стриктно негира било какву сличну тврдњу.

БОНУС ВИДЕО: ГОРИ СКЛАДИШТЕ НАФТЕ У ЖИТОМИРСКОЈ ОБЛАСТИ: Украјински медији објавили снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (8)

МИ СМО УСПАВАНИ ДИВ, ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ НИЈЕ ОПЦИЈА! Прво обраћање новог тренера Партизана од кад је стигао у клуб