ОРБАН О САНКЦИЈАМА РУСИЈИ: Мађарска не уводи казнене мере на руски гас и нафту
09. 03. 2022. у 18:50
МАЂАРСКОЈ су и даље потребни руски гас и нафта и неће се придружити САД које су увеле санкције на увоз тих производа, поручио је данас премијер Мађарске Виктор Орбан.
Повезане вести
"ЗАПАДЊАЧКЕ ЗЕМЉЕ СУ ЛИЦЕМЕРНЕ" Сијарто: Тајно купују руске енергенте, а критикују нас који купујемо отворено
ЗАПАДНОЕВРОПСКЕ земље тајно купују руске енергенте, истовремено лицемерно критикујући Мађарску која их купује отворено, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.
09. 12. 2025. у 23:37
ТРАМП ЈЕ ПОГРЕШИО Орбан поручио: Мађарска мора до краја да се бори за могућност куповине руске нафте и гаса
МАЂАРСКА мора до краја да се бори да би могла да купује нафту и гас од Русије, јер не може да их замени другим изворима, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.
27. 10. 2025. у 21:45
ЕВРОПСКИ ИНДЕКСИ РАСТУ: Цене нафте скочиле због америчких санкција Росњефту и Лукоилу
ЕВРОПСКИ берзански индекси су данас углавном у порасту, док су цене нафте скочиле за више од три одсто након што је америчка председничка администрација увела нове санкције за две највеће руске нафтне компаније, Росњефт и Лукоил, а као разлог је навела недовољну посвећеност званичне Москве преговорима о окончању сукоба у Украјини.
23. 10. 2025. у 16:21
Најновије из рубрике
"АКО НЕ ПРИХВАТИТЕ УСЛОВЕ РУСИЈЕ БИЋЕТЕ ПРЕТВОРЕНИ У ПРАХ“: Амерички официр запретио Зеленском
ЖАЛБЕ Владимира Зеленског на недовољну помоћ Европе никако неће променити однос снага у украјинском сукобу, изјавио је пензионисани потпуковник америчке војске Данијел Дејвис, коментаришући говор шефа кијевског режима у Давосу.
23. 01. 2026. у 19:27
НЕВЕРОВАТАН ПЛАН ОБНОВЕ Политико: Америка и ЕУ настоје да привуку 800 милијарди долара за помоћ Украјини
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе и Европска унија се надају да ће привући 800 милијарди долара јавних и приватних средстава како би помогле у обнови Украјине када Русија буде окончала своју инвазију, показује документ у који је бриселски портал Политико имао увид.
23. 01. 2026. у 18:58
ЕВРОПСКА КОМИСИЈА СТОПИРАЛА МЕРЕ ПРОТИВ САД: Одлаже се "пакет" од 93 милијарди евра
ЕВРОПСКА комисија одлаже ступање на снагу трговинског скупа мера против САД-а вредног 93 милијарде евра за још шест месеци.
23. 01. 2026. у 18:42
ТРАМП НЕМИЛОСРДНО ИЗВРЕЂАО НАТО САВЕЗНИКЕ Изазвао бес широм Европе: "Ово је постало тужно гледати"
НАТО савезници огорчени су због новог напада Доналда Трампа на тај савез и земље које су америчке савезнице у њему. Трамп је најновије коментаре изнео у интервјуу за Фокс Њуз, где је поновио своје раније сугестије да НАТО не би подржао Сједињене Државе кад би се то од њега затражило.
23. 01. 2026. у 18:38
ШОКАНТНА ОДЛУКА СУДА У ШВАЈЦАРСКОЈ: Власник клуба у Кран Монтани биће пуштен на слободу
СУВЛАСНИК бара "Констеласион" у Кран Монтани у Швајцарској Жак Морети, који је притворен током истраге о пожару у том објекту у којем је током прославе нове године, 1. јануара погинуло 40 особа, ослобођен је по судском налогу, саопштио је данас суд у Валеу.
23. 01. 2026. у 18:14
Zlatokosa
09.03.2022. 19:15
Mislim I plašim se da će zbog sveopšte histerije, love na veštine, proterivanja umetnika, naučnika I studenata, sankcija sportistima , neuvažavanja potrebe za davanjem bezbednosnih garancija Rusiji, Ruska Federacija doneli odluku da zabraniti izvoz energenata na evropsko tržišta. Kao I pšenice, kukuruza I ostalih žitarica. Mir sa trajnim garancijama jedino je rešenje kada je u pitanju sukob u Ukrajini. Mir uz uvažavanje teritorijalnog integriteta Ukrajine I bezbednosnih garancija o njenoj vojnoj neutralnosti. Energetska tranzicija je decenijski projekat, dekarbonizacija planete, višedecenijski. To jednostavno nije brz proces Pandemija je već nanela ogromnu štetu gubitkom miliona života, otežanim privrednim aktivnostima, tako da svet mora da se fokusira na racionalan pristup problemu I iznalaženju rešenja, kako bi se sprečili glad, civilizacijska podela, Nova Gvozdena zavesa, potrebi tržišta sa nepredvidivim posledicama. Ja sam od početka bila za mir I sprečavanje konflikata u atomskom I digitalnom dobu. Uz klimatske katastrofe koje svakog meseca na pojedinim tačkama planete čine život gotovo nemogućim. Mladim naraštajima smo dužni da ostavimo bolji svet.
milan lala
24.03.2022. 17:29
Necete na gas i naftu niste bas toliko naivni , ali ste uveli druge sankcije i zato ste na listi drzava neprijatelja Rusije. Gas i naftu morate u buduce da platite u Rubljima , normalno ako vam treba gas i nafta.