БАЈДЕН СЕ ХИТНО ОГЛАСИО: Нове мере против Русије
САД заједно са чланицама Групе седам (Г7) и Европском унијом, укинуће трговинске повластице Русији због "напада на Украјину", саопштио је данас председник САД Џозеф Бајден.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос/илустрација
- Док Путин наставља немилосрдни напад, САД и савезници, партнери настављају да раде на економском притиску на Путина и даљој изолацији Русије на глобалној сцени. Касније у току дана, заједно са НАТО савезницима, Г7, као и ЕУ, издаћемо заједничко саопштење у којем ћемо објавити неколико нових корака којим ћемо притиснути Путина и сматрати га још више одговорним за његову агресију на Украјину - казао је Бајден.
Ова одлука отвара пут за увођење тарифа на широк спектар руске робе.
У Сједињеним Америчким Државама, за укидање статуса "трајних нормалних трговинских односа" (ПНТР) Русији, потребна је сагласност Конгреса, али посланици у оба дома и са обе стране политичког коридора већ су сигнализирали подршку, рекла су раније два америчка званичника за Ројтерс.
Бајден додаје да то значи да ће САД забранити увоз алкохола, морске хране, као што су водка и кавијар из Русије, и дијаманата.
Он је, такође, рекао да ће Америка слати новац, храну и помоћ Украјини, као и да ће отворити врата за украјинске избеглице.
- Разговарао сам са председником Украјине Зеленским. Народ САД чврсто стоји уз народ Украјине. Као што сам раније рекао, нећемо ратовати са Русијом, јер би рат НАТО и Русије био трећи светски рат - казао је Бајден.
Препоручујемо
ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ ЦРТАЈУ МЕТУ РУСИМА: Друштвене мреже привремено дозволиле говор мржње
11. 03. 2022. у 14:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (4)