БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Главнина руских снага је на 25 километара од Кијева

12. 03. 2022. у 10:08

ГЛАВНИНА руских копнених снага тренутно се налази на око 25 километара од центра Кијева, тврди британско министарство одбране позивајући се на своје обавештајне податке.

БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ: Главнина руских снага је на 25 километара од Кијева

Foto: Andrii Nesterenko

- Елементи великог руског конвоја северно од Кијева су прегруписани Вероватно ће то послужити као подршка руском покушају да смањи своју рањивост од украјинских контранапада - наводи се процени британских обавештајаца, пише Гардијан.

Додаје се да су градови Харков, Чернихив, Суми и Маријупољ и даље окружени и налазе се на мети жестоког руског гранатирања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ПОЧИВАЈ У МИРУ ДРАГА ТАТЈАНА... Богдан Обрадовић се опростио од Јечменице