ОВО ЈЕ ДЕСАНТ РУСКИХ ВОЈНИКА: Хеликоптерима превезли трупе, заузеле украјински аеродром (ВИДЕО)
МИНИСТАРСТВО одбране Русије објавило је снимак десанта тактичко-јуришних јединица Ваздушно-десантних снага и преузимања контроле над једним од аеродрома у Украјини.
Фото Танјуг/АП
Јединице Ваздушно-десантних снага вршиле су искакање из хеликоптера методом ,,слетања", организовале свестрану одбрану око аеродрома и обезбеђивале прихват главних десантних снага.
На снимку су приказана дејства јединице Ваздушно-десантних снага, као и наоружање падобранаца, које поред стрељачког наоружања укључује противтенковске вођене системе Корнет-Е и минобацаче.
Данас је 16. дан специјалне операције руске војске у Украјини. Дан за нама обележио је састанак белоруског и руског председника Александра Лукашенка и Владимира Путина у Москви током ког су разматрали ситуацију у Украјини.
Јуче је одржана и седница Савета безбедности УН у Њујорку на захтев Русије поводом тврдњи Москве о "војним биолошким активностима Сједињених Држава на територији Украјине", што лидери Украјине и САД негирају.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)