БАЈДЕН ОДОБРИО: Украјина добија нову помоћ
НОВИМ пакетом помоћи за Украјину, који је у суботу одобрио амерички председник Џозеф Бајден, обезбедиће се непосредна војна помоћ.
Фото: Профимедиа
И то укључујући противоклопне и противракетне системе, као и малокалибарско оружје, јавља Ројтерс позивајући се на неименованог високог званичника администрације САД.
Бајден је одобрио Украјини помоћ у оружју и другим одбрамбеним артиклима вредну 200 милиона долара, саопштила је Бела кућа, пошто су украјински званичници рекли да жестоко гранатирање руских снага угрожава покушаје евакуације.
Овом одлуком укупна америчка безбедносна помоћ која је пружена Украјини током прошле године износи 1,2 милијарде долара, рекао је високи званичник америчке администрације, пренео је Ројтерс.
У меморандуму државном секретару Ентонију Блинкену, Бајден је наложио да до 200 милиона долара издвојених кроз Закон о страној помоћи буде одређено за одбрану Украјине.
Средства се могу користити за оружје и друге одбрамбене артикле из залиха Министарства одбране, као и за војно образовање и обуку за помоћ Украјини.
БОНУС ВИДЕО: Ти си лажов! - А ти си најгори председник у историји Америке
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (1)