УБИЈЕНО 49, РАЊЕНО 237 ЦИВИЛА: Испаљено више од 13.800 граната на ДНР

У СКОРО месец дана ескалације и напада украјинских трупа, погинуло је 49 цивила, а 237 је повређено, саопштило је представништво ДНР.

УБИЈЕНО 49, РАЊЕНО 237 ЦИВИЛА: Испаљено више од 13.800 граната на ДНР

Фото: Танјуг

Украјинске трупе су, према саопштењу, испалиле више од 13.800 граната на ДНР за скоро месец дана, укључујући 17 пројектила Точка-У и 562 пројектила Град, оштећено је 1.146 стамбених зграда и 330 објеката цивилне инфраструктуре.

Председник Русије Владимир Путин је 24. фебруара објавио почетак војне операције демилитаризације Украјине. Он је у обраћању суграђанима рекао да околности „захтевају одлучну и хитну акцију“, пошто су се републике Донбаса обратиле Москви за помоћ.

Путин је истакао да је циљ операције „заштита људи који су већ осам година изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“ и да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Министарство одбране Русије редовно наглашава да руска војска не наноси никакве ударе по градовима Украјине: војна инфраструктура се онеспособљава високопрецизним средствима.

rs.sputniknews.com

БОНУС ВИДЕО - ОСЛОБОЂЕЊЕ ЈЕ БЛИЗУ: Жестоке борбе у Мариупољу, Руси уништавају нацистичке јединице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса