ЈОШ 31.400 ЦИВИЛА НАПУСТИЛО МАРИУПОЉ: Само 36 је отишло у Украјину, остали у Русију

Танјуг

16. 03. 2022. у 21:41

СКОРО 31.400 цивила је евакуисано из Мариупоља кроз хуманитарне коридоре, од којих је 99 одсто изразило спремност да иде у Русију или подручја под контролом руских снага, изјавио је данас генерал-пуковник Михаил Мизинцев, начелник руског Центра за управљање националном одбраном.

ЈОШ 31.400 ЦИВИЛА НАПУСТИЛО МАРИУПОЉ: Само 36 је отишло у Украјину, остали у Русију

Фото Танјуг/АП

-У Мариупољу се наставља хуманитарна операција. У протекла 24 сата руске снаге су обезбедиле безбедну евакуацију 31.367 цивила, укључујући 89 странаца, из одблокираног града преко хуманитарних коридора. Међу њима је 71 представник ОЕБС-а, девет грчких и девет пакистанских држављана, рекао је Мизинцев, преноси ТАСС.

Према речима руског званичника, само 36 евакуисаних је отишло у области под контролом Кијева у Дњепропетровској области.

БОНУС ВИДЕО - ОСЛОБОЂЕЊЕ ЈЕ БЛИЗУ: Жестоке борбе у Мариупољу, Руси уништавају нацистичке јединице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

УДАЈЕ СЕ ТЕА ТАИРОВИЋ! Спрема се тајно венчање ван Београда - познати сви детаљи славља