ДОГОВОР ТУРСКЕ И САУДИЈСКЕ АРАБИЈЕ: Ради се на побољшању односа

Танјуг

22. 03. 2022. у 15:21

ТУРСКИ министар спољних послова Мевлут Чавушоглу изјавио је данас да је одржао конструктивне разговоре са колегом из Саудијске Арабије и додао да су се усагласили да побољшају односе.

ДОГОВОР ТУРСКЕ И САУДИЈСКЕ АРАБИЈЕ: Ради се на побољшању односа

Фото: Танјуг АП

Обраћајући се државним медијима након састанка Организације за исламску сарадњу (ОИЦ) у Исламабаду, Чавушоглу је рекао да су његови разговори са саудијским министром спољних послова принцом Фејсалом бин Фарханом ел Саудом били "веома корисни и оријентисани на циљеве" и да ће помоћи у нормализацији односа, преноси агенција Ројтерс.

Везе између Анкаре и Ријада нарушене су од убиства саудијског новинара Џамала Кашогија 2018. године у Генералном конзулату Саудијске Арабије у Истанбулу.

Након турских захтева да саудијски престолонаследник Мохамед бин Салман и други званичници буду кривично гоњени, Ријад је увео незванични бојкот за робу из Турске, али Анкара ради на поправљању односа од 2020. године, подсећа британска агенција.

БОНУС ВИДЕО:

"НЕ НАТО-У, ПРЕКИНИТЕ ИСПОРУКЕ ОРУЖЈА!" Канадски писац прекинуо конференцију министарке

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (1)

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!