ЖЕСТОКА БИТКА У МАРИУПОЉУ: Снаге ДНР и чеченски борци кренули у напад на положаје нациста у Азовстаљу
ТЕШКЕ борбе отпочеле су у реону челичане Азовстаљ. У овој фабрици ушанчили су се припадници насистичких јединица батаљона Азов.

Фото принтскрин instagram kadyrov_95
Са њима у сукоб дошле су јединице војске ДНР и чеченског батаљона,
Нацисти се бране користећи тенк, бацаче граната и минобацаче, али и снајпере.
За сада има жртава на страни нациста.
Раније данас Народна милиција Доњецке народне републике саоптила је да је на мариупољском правцу „потпуно денацификована“ 36. бригада маринаца украјинских трупа.
Према ДНР-у, око половина од 14,5 хиљада припадника Оружаних снага Украјине у време формирања котла у борбено готовом стању остала је у Мариупољу. Остали су убијени, рањени, нестали, заробљени или инфилтрирани у регион Запорожја.
Специјална операција руске војске у Украјини ушла је у 27. дан. Председник Украјине Володимир Зеленски изјавио је јуче да ће Украјинци морати да изгласају на референдуму све компромисе постигнуте са Русијом за окончање рата.
Ове недеље ће амерички председник Џо Бајден допутовати у Европу. Међу првим одредиштима ће бити Пољска, где ће Бајден разговарати са тамошњим лидерима.
БОНУС ВИДЕО - ОСЛОБОЂЕЊЕ ЈЕ БЛИЗУ: Жестоке борбе у Мариупољу, Руси уништавају нацистичке јединице
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)