БЕЛА КУЋА У ПОНЕДЕЉАК ПРЕДСТАВЉА ПЛАН: Бајден уводи порез за најбогатије Американце
БЕЛА кућа ће у понедељак представити план за увођење "минималног пореза" за милијардере у оквиру буџета за 2023. годину.

Фото: AP Photo/Alex Brandon
Први пут ће 700 најбогатијих Американаца плаћати директан порез, пише Вашингтон пост позивајући се на пет извора и административни документ у који је имао увид.
Канцеларија за управљање и буџет Беле куће и економски саветници проценили су ове јесени да је 400 породица милијардера плаћало просечну федералну пореску стопу од 8,2 одсто на своје приходе, између 2010. и 2018.
Та стопа је нижа од стопе коју плаћају милиони Американаца који припадају средњој класи.
Милијардери који плаћају нижу стопу мораће да плате разлику између онога што су до сада плаћали и стопе од 20 одсто, а они који већ плаћају више од 20 одсто неће дуговати додатне порезе.
Како се наводи у документу, план председника Џоа Бајдена „Минимални порез на доходак милијардера“ успоставио би минималну пореску стопу од 20 одсто за сва америчка домаћинства вредна више од 100 милиона долара, наводи се у документу.
Тако би већина нових прихода прикупљених порезом долазила од америчких милијардера.
Бела кућа процењује да би увођењем новог пореза приходи у наредних 10 година били повећани за око 360 милијарди долара.
Очекује се да ће Бела кућа представити предлог буџета у понедељак.
Бајден је говорио у прилог увођења пореза најбогатијим Американцима, али његова администрација до сада није излазила са планом о порезу који би погодио богатство америчких милијардера.

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)