АМЕРИЧКИ РАЗАРАЧ У ПОЉСКОЈ ЛУЦИ: "Форест Шерман" упловио у Гдањск - "Наш циљ је да покажемо присуство"
АМЕРИЧКИ разарач УС С "Форест Шерман" са ракетним лансером и оружјем различитог калибра приспео је у недељу у пољску луку Гдањск.
Фото: Твитер/@USNavyEurope
Разарач ће остати у Гдањску до краја марта, преносе пољски медији.
- Стигли смо у луку Гдањск у рутинску посету. Наш циљ је да покажемо америчко присуство на Балтичком мору и уверимо наше савезнике НАТО да можемо да реагујемо брзо на сваку потенцијалну агресију у региону - рекао је командант америчке морнарице Мет Заблик.
Он је такође рекао да ће амерички војници помагати Гдањску у пружању хуманитарне помоћи избеглицама из Украјине.
БОНУС ВИДЕО:
ФРАНЦУСКА У КОЛАПСУ ЗБОГ САНКЦИЈА: Редови на пумпама, камионџије у штрајку
Препоручујемо
(УЖИВО) РАТ У УКРАЈИНИ: Путинова армија остварила важан циљ, Кадиров саопштио важне вести
28. 03. 2022. у 07:46 >> 19:55
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)