РАМА УМЕСТО СТОЛТЕНБЕРГА НА ЧЕЛУ НАТО? Немачка аналитичарка о избору новог шефа Алијансе

Танјуг

01. 04. 2022. у 19:54 >> 20:00

НЕМАЧКА аналитичарка Сузана Стариков навела је да би Јенса Столтенберга, на месту генералног секретара НАТО, могао да замени премијер Албаније Еди Рама.

РАМА УМЕСТО СТОЛТЕНБЕРГА НА ЧЕЛУ НАТО? Немачка аналитичарка о избору новог шефа Алијансе

Фото Танјуг

Она је на Твитеру написала да су Сједињене Америчке Државе посебно инсистирале на избору следећег генералног секретара НАТО међу новим чланицама НАТО.

-Кандидати су били премијерка Естоније Каја Калас и премијер Албаније Еди Рама, написала је Стариков, пренео је Косово онлајн.

Информације које је изнела Стариков нису потврђене, а још нема реакције НАТО или премијера Раме.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (5)

УДАРНА ВЕСТ У САД: Погинула Трампова сарадница (29) - сурвала се у провалију од 107 метара (ВИДЕО)