Тенис
ТЕЖЕ НИЈЕ МОГЛО: Теодора Костовић против Сабаленке на старту Вимблдона
26. 06. 2026. у 12:47
ЂОКОВИЋ ДОБИО РИВАЛЕ НА ВИМБЛДОНУ: Ево ко стоји Новаку на путу ка 25. гренд слем титули
26. 06. 2026. у 11:49
Фудбал
"Тражили су ми 50.000ДМ да играм за Југу на СП 1998 - образ ни за шта не дајем!"
26. 06. 2026. у 21:18
"ЈАСНО СМО ОБАВЕСТИЛИ ФИФА!" Иранци запретили да ће на Мундијалу напустити терен!
26. 06. 2026. у 19:16
ПУЧЕ БРУКА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Селектор Норвешке изводи резервисте против Француске!?
26. 06. 2026. у 19:04
dx202xd
02.04.2022. 18:14
Ima mnogo indicija da Amerika hoće da uništi dolar namerno kako bi ukinula gotovinski dolar koji ionako guta inflacija i ne može više da ga brani. Ideja je da uvede digitalni cbdc koji bi omogućio potpunu kontrolu ljudi...
Moskva
02.04.2022. 18:26
“Капитализам као систем није одржан без колонијалних експлатација. У суштини капитализам је модерни „демократски“ робовласнички систем. Разлика је само у томе што су некада робове довлачили у своју земљу, а сада од целе земље праве колоније са робовима. Америка има јаку економију, али убедљиво највећа грана њене привреде је њена војска. Средство покоравања је Долар као главна светска валута. Све док долар није угрожен као главна валута, Америка неће бити свргнута са престола. Онога тренутка када се појави алтернатива јавља се проблем. Сетимо се Гадафија који је непосредно пре Арапског пролећа најавио да се трговина нафтом пребацује са ДОЛАРА НА ЗЛАТНИ ДИНАР. Затим тежња Кине и Русије да се ослободи долара и ствара неке нове валуте под окриљем БРИКС-а чини могућност да долар изгуби улогу главне светске валуте. Дакле постоји алтернатива, а то је оно чега се Америка смртно плаши! Управо због тога је главна индустријска грана Америке војска, којом жели да сачува долар као главну светску валуту! Док је долар главна валута, Васингтон га стампа, а остатак света сервисира инфлацију имамо Америку као велесилу! Када крену да се губе позиције бице сваста... а кренуло је!” Нађох коментар који сам објавио пре шест година… тада сам се само надао а сада већ сведочим да је стварно крено суноврат колонијално-резерватског капитализма.
Andrej
02.04.2022. 20:10
Mudro zbori profesor, propade dolar i Amerika, zavlada rublja i ruska ekonomija. Profesor ce sada trbuhom za kruhom iz Pitsbugga u Kazanj na pecalbu.
Bela breza
03.04.2022. 01:22
Dosta dugo ih je ceo svet izdrzavao. Raduje me dominacija dolara.
Bela breza
03.04.2022. 02:26
Raduje me kraj dominacije petro dolara htedoh reci.