ЈАПАН ИПАК НЕ ОДУСТАЈЕ ОД РУСКОГ ГАСА: Растуће цене чине постојеће уговоре још важнијим
ЈАПАН је најавио да неће одустати од пројеката који се тичу руског гас и нафте.
Фото: Архива
Токио намерава да настави сарадњу са руским нафтним и гасним предузећима и не намерава да одустане од руских пројеката.
- Јапан нема намеру да се повуче из својих пројеката нафте и природног гаса на руском Далеком истоку - рекао је новинарима у петак министар економије Хагиуда Коичи.
- Јапан има удела у пројектима који се тичу нафте и у гаса из Русије и има обазбеђене дугорочне испоруке. Ови пројекти обезбеђују нашој земљи енергију по ценама испод тржишних, а растући трошкови енергије чине ове уговоре још важнијим - нагласио је званичник.
Коичи је такође рекао да док Јапан увози око 90 одсто своје сирове нафте са Блиског истока, руски пројекат Сахалин-1 се у Токију свакако посматра као важан извор енергије изван Блиског истока. Он је додао да пројекат Сахалин-2, с друге стране, чини око 9% увоза течног природног гаса (ЛНГ) његове земље.
Штавише, министар је нагласио да ће се Јапан држати и договора о још једном пројекту развоја ЛНГ-а на руском Арктику.
(РТ)
БОНУС ВИДЕО:
ГОРИ КОД ХАРКОВА: Велики пожар у Украјини
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПЕСКОВ О АМЕРИЦИ: Покушавају да скрену пажњу јавности са биолошких лабораторија
02. 04. 2022. у 20:51
ОДБИЛИ ПЛАЋАЊЕ ГАСА У РУБЉАМА: Први дан без увоза руског гаса за Литванију
02. 04. 2022. у 18:24
ЗАХАРОВА СУМЊА У ВАШИНГТОН: Да ли су знали да се спрема напад на Белгород?
02. 04. 2022. у 18:51
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (1)