КИНА О ПОМОЋИ УКРАЈИНИ: Док ми шаљемо храну за бебе, САД им пружа смртоносно оружје
ПОРТПАРОЛ кинеског Министарства спољних послова Жао Лиђијан изјавио је да Кина Украјини пружа преко потребне хуманитарне залихе, као што су храна, формула за бебе, вреће за спавање, јоргани и простирке отпорне на влагу док, насупрот томе, САД пружају Украјини — смртоносно оружје.

Фото: Епа
Говорећи о ситуацији у Украјини и улози Америке, Жао Лиђијан је подсетио да су САД у последње две деценије извеле десетине хиљада ваздушних напада на места попут Сирије, Ирака, Авганистана и Сомалије и да би број погинулих цивила могао да буде између 22.000 и 48.000.
Он је подсетио и да је у марту 1999. НАТО предвођен Америком без мандата Савета безбедности УН флагрантно покренуо немилосрдну кампању бомбардовања СРЈ током 78 дана, убивши најмање 2.500 невиних цивила и ранивши око 10.000 људи, такође већином цивила.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: "ОВАКО УКРАЈНСКА ВОЈСКА ПОБЕЂУЈЕ" - Уништено војно возило, ДНР објавио снимак
Препоручујемо

"УКРАЈИНЦИ ТО НИСУ ЖЕЛЕЛИ": Песков открио детаље са првих преговора Кијева и Москве
02. 04. 2022. у 20:07

ЗАХАРОВА СУМЊА У ВАШИНГТОН: Да ли су знали да се спрема напад на Белгород?
02. 04. 2022. у 18:51

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (5)