ИЗБОРИ У МАЂАРСКОЈ: Анкете најављују чисту победу Орбана

Танјуг

03. 04. 2022. у 19:59 >> 20:11

У МАЂАРСКОЈ су завршени парламентарни избори, а анкете показују предност партије Фидес и њеног лидера Виктора Орбана.

ИЗБОРИ У МАЂАРСКОЈ: Анкете најављују чисту победу Орбана

Фото: Printscreen

Мађарска владајућа коалиција странака Фидес и Хришћанско-демократске народне партије победник је парламентарних избора са 121 освојеним мандатом у скупштини која броји 199 посланика, резултати су постизборне анкете агенције Медијан.

-Фидес је, према анкети, освојио 49 одсто гласова, док је опозициона коалиција "Уједињени за Мађарску" добила подршку 41 одсто бирача, рекао је директор Медијана Ендре Хан.

Резултати испитивања показују да ће у парламент ући и левичарска Демократска коалиција са 21 мандатом, конзервативни Јобик са 16, либерални Монументални покрет са 15, социјалисти са 12, либерална странка Дијалог са осам, зелени са пет и немачка национална мањина са једним мандатом, преноси МТИ.

Према проценама Медијана, радикални покрет Наша домовина и сатирична странка Дворепи пас нису успели да пређу цензус од 5 одсто.

Одзив до 18.30 на парламентарним изборима у Мађарској био је 67,06 одсто.

На изборима у Мађарској право гласа имају и грађани Србије са двојним држављанством.

Право гласа има више од 68.000 грађана Србије, који су уписани у бирачки списак у суседној земљи и великом већином су већ гласали путем поште.

Од средине марта двојним држављанима на адресе становања, односно оне које су навели при регистрацији, или у просторије Генералног конзулата Мађарске у Суботици, стизала су писма са изборним материјалом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХОРОР НА АУТО-ПУТУ: Пронађено 20 тела, четири обезглављена висила са моста (ФОТО)

ХОРОР НА АУТО-ПУТУ: Пронађено 20 тела, четири обезглављена висила са моста (ФОТО)

ДВАДЕСЕТ тела, од којих су нека била обезглављена, пронађена су на мосту изнад ауто-пута у делу Мексика где се сукобљавају фракције нарко-картела Синалоа, саопштиле су јуче мексичке власти, преноси CBS News.

01. 07. 2025. у 09:31

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (1)

ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ: Несебичан чин који спасава животе