ПРЕДАО СЕ БАТАЉОН МАРИНАЦА, ПРОНАЂЕНЕ ЛИЧНЕ СТВАРИ ЛЕГИОНАРА: Око 200 припадника украјинске морнаричке пешадије положило оружје у Мариупољу

У ТОКУ је 40. дан специјалне војне операције коју Русија изводи у Украјини. Жестоке борбе воде се, за сваки метар, у кључном лучком граду Мариупољу

ПРЕДАО СЕ БАТАЉОН МАРИНАЦА, ПРОНАЂЕНЕ ЛИЧНЕ СТВАРИ ЛЕГИОНАРА: Око 200 припадника украјинске морнаричке пешадије положило оружје у Мариупољу

Фото АП

Како преносе руске друштвене мреже дошло је до велике предаје украјинских војника.

Извори пројекта @wargonzo на фронту Донбаса потврђују податке о предаји 501. самосталног батаљона маринаца Оружаних снага Украјине у Мариупољу трупама ДНР и Руске Федерације. Бројка се назива више од 200 војних.

О овом догађају је на свом телеграм каналу известио и шеф „Борбеног братства“ и заменик председника Одбора за одбрану Државне думе Дмитриј Саблин.

Француски легионари су се повукли у луку


Након што су неонацисти са „Азова“ избачени са мариупољског аеродрома, у чијој су близини милитанти напустили све своје базе и опрему, највероватније су се са њима у луку града повукли плаћеници из „Француске легије странаца“ , чије су личне ствари пронашли борци ДНР.

Фото Profimedia

Иначе, према нашим сазнањима, управо одатле (из луке) је требало да буду евакуисани украјинским војним хеликоптерима, од којих су два оборена пре неки дан код Мариупоља.
Није познат тачан број француских легионара блокираних заједно са борцима пука „Азов” у граду.

Специјална војна операција Русије у Украјини почела је 24. фебруара. У току су жестоке борбе у Мариупољу и Донбасу. Председник Владимир Путин назвао је њен циљ „заштитом људи који су већ осам година били изложени малтретирању и геноциду од стране кијевског режима“. За то је, према његовим речима, планирано да се изврши „демилитаризација и денацификација Украјине“, да се приведу правди сви ратни злочинци одговорни за „крваве злочине над цивилима“ у Донбасу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (2)

СИН БИВШЕГ СРПСКОГ ФУДБАЛЕРА ПАО СА ВИШЕ ОД ТРИ ТОНЕ ДРОГЕ! Нема даље од овога, ово је Лига шампиона!