ЖЕСТОК ОДГОВОР ЗАХАРОВЕ: Одговорићемо на овај злобни чин Немачке!
РУСИЈА ће одговорити на протеривање дипломата из Немачке, изјавила је данас портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
- Одговорићемо и на овај злобни чин немачке политичке машинерије - рекла је Захарова, преноси ТАС С.
Немачко Министарство спољних послова одлучило је да прогласи 40 запослених у руској амбасади у Берлину персонама нон грата, јавио је немачки недељник "Шпигел".
Ову информацију је потврдила и министарка спољних послова Аналена Бербок, не наводећи број руских дипломата који ће бити протерани, пренео је Интерфакс.
- Прогласили смо значајан број запослених у руској амбасади за непожељне. Иницираћемо даље реакције заједно са нашим партнерима - написала је немачка министарка спољних послова на Твитеру.
- Влада у Берлину одлучила је да прогласи непожељним значајан број службеника руске амбасаде, који су свакодневно радили против наше слободе и јединства нашег друштва - рекла је Бербок.
Додала је и да је руски амбасадор у Немачкој данас обавештен о тој одлуци.
БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМАК РУСКОГ НАПАДА: Навођеним бомбама разнели центар за обуку 132. батаљона!
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)