ПЕСКОВ ОДГОВОРИО КЛИНТОНУ: Врата НАТО-а за Русију никад нису била отворена

Новости онлајн

11. 04. 2022. у 12:25

САД су више пута говориле о немогућности уласка Русије у НАТО, рекао је новинарима портпарол председника РФ Дмитриј Песков, коментаришући наводе да је Руска Федерација својевремено била позвана у Алијансу.

ПЕСКОВ ОДГОВОРИО КЛИНТОНУ: Врата НАТО-а за Русију никад нису била отворена

Фото: Профимедиа

Он је замољен да прокоментарише писање бившег америчког председника Била Клинтона у часопису Атлантик, да су након распада СССР-а врата могућег чланства Русије у НАТО-у у будућности наводно остала отворена.

Песков је појаснио да ли је Клинтон заиста икад рекао Владимиру Путину да постоји отвореност Алијансе за чланство Русије.

- Немам такве информације, али поуздано знам да је америчка страна више пута говорила о немогућности таквог чланства. А, заправо, речено је де факто да су врата, напротив, затворена, јер је то суштински немогуће - рекао је Песков новинарима.

БОНУС ВИДЕО: ДАН СЕЋАЊА НА ЖРТВЕ НАТО АГРЕСИЈЕ: Вучић поручио - Наша обавеза да гајимо културу сећања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда