ЛЕ ПЕН: Већина Француза не жели ЕУ каква је сада

Танјуг

12. 04. 2022. у 09:30

ВЕЛИКА већина Француза не жели више Европску унију онакву каква је данас, изјавила је данас Марин ле Пен, лидерка француске деснице, која ће се у другом кругу избора 24. априла борити за председничку функцију с актуелним шефом државе Емануелом Макроном.

ЛЕ ПЕН: Већина Француза не жели ЕУ каква је сада

Фото ЕПА

- Велика већина Француза не жели више ЕУ онакву каква је данас. Европа - ја је не спорим, да постоји сарадња, наравно. Али то се не може радити противно вољи народа- рекла је Ле Пенова у интервјуу за француски радио Франс Ентер (Франце Интер).

Она је казала и да не постоји "тајна агенда" за евентуални излазак Француске из Уније у случају да она победи на изборима.

У првом кругу избора Ле Пенова је освојила 23,15 одсто гласова бирача, наспрам првопласираног Макрона (27,84%).

Према анкети Института Ипсос Сопра-Стериа урађеној за француске медије, у другом кругу за актуелног председника Макрона гласаће 54 одсто грађана, док ће за кандидаткињу десничарског Националног окупљања гласати 46 одсто грађана. Она је, такође, рекла да нема "никакво поверење" у Макрона и да ће он "ићи до краја у тој опсесији" увођења нове старосне границе одласка у пензију са 65 година.

Макрон је у понедељак изјавио да је отворен за евентуалне измене тог предлога, али Ле Пенова тврди да је то његов "маневар да би смањио противљење гласача левице" пред други круг.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (2)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност