ВЕЛИКО НЕВРЕМЕ У ЈАР: Најмање 45 људи је погинуло, уништени путеви, куће (ФОТО)
НАЈМАЊЕ 45 особа погинуло је након обилних киша у јужноафричкој приобалној провинцији Квазулу-Натал, када су поплављена насеља, девастиране куће, уништени путеви и на десетине људи расељено, саопштили су данас званичници.
Фото Танјуг/АП
Покрајинска влада, која је потврдила број мртвих, упозорила је да би број погинулих могао да порасте и упозорила да ће јака киша наставити да пада до вечери у приобалним деловима области, преноси Ројтерс.
Додаје се да су екипе за управљање катастрофама у понедељак евакуисале становнике подручја на којима су се урушила клизишта и објекти, а водена стихија је прогутала десетине домова, док су се на неколико путева појавила удубљења која су отежавала транспорт и спасилачке акције.
Како преноси Ројтерс, виђени су људи како носе спасене ствари на безбеднија места док је блатњава вода шикљала улицама, а у провинцији Квазулу-Натал кише су поплавиле брану, што је онемогућило рад тамошње хидроелектране.
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)