ПЕСКОВ О БАЈДЕНОВОМ КОМЕНТАРУ О "ГЕНОЦИДУ": "Овакав покушај искривљавања ситуације неприхватљив"
КРЕМЉ је саопштио данас да се категорички не слаже са изјавом председника САД Џозефа Бајдена да акције Русије у Украјини представљају "геноцид".
Фото: Профимедиа
Бајден је јуче рекао да понашање Русије у Украјини, према његовом мишљењу, представља геноцид и први пут је употребио ту реч.
- Сматрамо да је неприхватљива ова врста покушаја искривљавања ситуације - рекао је Песков у конференцијском разговору са новинарима.
Портпарол Кремља рекао је да је ово тешко прихватљиво од председника САД, земље која је добро позната по злочинима у новијем времену.
БОНУС ВИДЕО:
Дирљив сусрет оца са децом у Мариупољу: Нису се видели месецима, а онда су покуљале емоције
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)