ДМИТРИЈ ПЕСКОВ: Да Вашингтон заиста жели мир, не би слао оружје Кијеву
САД не би снабдевале Кијев оружјем ако заиста желе мир у Европи, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: ЕПА
На питање шта би могло да натера Американце да престану да потпирују тензије у Украјини слањем оружја Кијеву, Песков је рекао да би, према његовом мишљењу, то била "жеља да се промовишу мир и стабилност у Европи".
- Осим тога, и охрабривање Украјине да поштује услове које је Русија прилично јасно формулисала - навео је Песков.
Фото: Sergei Karpukhin/Pool photo via AP
Председник САД Џозеф Бајден саопштио је јуче одлуку да се Кијеву пружи војна помоћ у вредности од 800 милиона долара, укључујући 11 хеликоптера "Ми-17", 200 оклопних транспортера, 18 хаубица промера 155 милиметара, 40 артиљеријских граната, 300 баража муниције "свичблејд", 500 пројектила за бацаче ракета "џавелин" и хиљаде других противтенковских система, подсећа ТАСС.
БОНУС ВИДЕО:
Дирљив сусрет оца са децом у Мариупољу: Нису се видели месецима, а онда су покуљале емоције
Препоручујемо
ПУТИН НЕ ОДБИЈА САСТАНАК СА ЗЕЛЕНСКИМ: Песков - "Потребна је припрема нацрта споразума"
14. 04. 2022. у 12:54
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)