"НЕ ВЕРУЈТЕ ИМ!" Лукашенко оштро о Западу - Ушло је у моду да долазе, плачу, извињавају се... Они раде свој англосаксонски посао!
ПОСТАЛО је модерно да представници западних земаља посећују меморијалне споменике, али су у ствари равнодушни према догађајима тих година, изјавио је председник Белорусије Александар Лукашенко.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
- Ушло је у моду да долазе, плачу, извињавају се. Не верујте им. Шта је било после: санкције, санкције, санкције - рекао је Александар Лукашенко, коментаришући инцидент у Бухенвалду и реакцију немачког амбасадора.
Председник Лукашенко је подсетио да је Запад прво покренуо информациони рат против Белорусије, а потом и економски рат.
- Зато, не верујте свим њиховим наклонима и тако даље. Они раде свој англосаксонски посао. Није их брига за ову причу и шта се десило са овим јадницима - стотинама деце, женама, старацима. Не маре они за то - нагласио је он.
Подсећамо, 10. априла је одржана комеморативна манифестација у меморијалном комплексу на месту концентрационог логора Бухенвалд у Немачкој. Али званични белоруски представници нису били позвани на манифестацију. Поред тога, непознато лице је јавно уклонило Државну заставу Републике Белорусије, постављену на територији меморијалног комплекса, постављајући уместо ње бело-црвено-бело платно.
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Легендарни Сомалијци подигли заставу ДНР изнад Мариупоља (ВИДЕО)
16. 04. 2022. у 07:21 >> 17:55
НЕМАЧКИ ВИЦЕКАНЦЕЛАР УПОЗОРАВА: "Ембарго на руски гас угрозио би социјални мир"
16. 04. 2022. у 10:59
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)