РАМПА ЗА БРИТАНЦЕ: Русија забранила улазак Борису Џонсону, Лиз Трас, Бену Воласу и још десеторици чланова владе и политичара
РУСКО министарство спољних послова саопштило је данас да је забранило улазак у земљу британском премијеру Борису Џонсону, министарки спољних послова Лиз Трас, министру одбране Бену Воласу као и још десеторици чланова владе и политичара.
Борис Џонсон, Фото АП
Руско министарство спољних послова саопштило је данас да је забранило улазак у земљу британском премијеру Борису Џонсону, министарки спољних послова Лиз Трас, министру одбране Бену Воласу и још десеторици чланова владе и политичара.
У саопштењу објављеном на сајту руског МСП наведено је да је та мера донета "с обзиром на непријатељске акције британске владе које су без преседана, посебно увођење санкција високим руским званичницима".
Руско министарство оцењује да британско руководство намерно заоштрава ситуацију око Украјине, упумпавајући у Украјину убојито оружје и координирајући сличне напоре НАТО-а.
- Неприхватљиво је и подстрекавање Лондона, који снажно подстиче не само своје западне савезнике, већ и друге земље на увођење широких антируских санкција, које су, међутим, бесмислене и контрапродуктивне- истиче руски МСП.
На листи британских држављана којима је забрањен улазак у Русију су: премијер Борис Џонсон, министар правде Доминик Раб, министарка спољних послова Елизабет Трас, министар одбране Бен Волас, министар саобраћаја Грант Шапс, министарка унутрашњих послова Прити Пател, министар финансија Риши Сунак, министар за предузетништво, енергетику и индустријску стратегију Квази Квартенг, министарка за дигитализацију, културу, медије и спорт Надин Дорис, заменик министра одбране Џејмс Хипи, премијерка Шкотске Никла Стерџен, државни тужилац Енглеске и Велса Суела Браверман и конзервативна посланица и бивша британска премијерка Тереза Меј.
Руско министарсво наводи да ће у најскорије време та листа бити проширена и на британске политичаре и парламентарце који, како је наведено, "доприносе распиривању антируске хистерије, подстичу „колективни Запад” да користи језик претњи у дијалогу са Москвом и бесрамно хушкају кијевски неонацистички режим".
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НЕМАЧКИ ВИЦЕКАНЦЕЛАР УПОЗОРАВА: "Ембарго на руски гас угрозио би социјални мир"
16. 04. 2022. у 10:59
РАТ У УКРАЈИНИ: Легендарни Сомалијци подигли заставу ДНР изнад Мариупоља (ВИДЕО)
16. 04. 2022. у 07:21 >> 17:55
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (1)