ПУТИН И МУХАМЕД БИН САЛМАН РАЗГОВАРАЛИ О ЕНЕРГЕТСКОЈ САРАДЊИ: Заједнички рад ради стабилности глобалног тржишта

Срна

16. 04. 2022. у 17:17

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин и саудијски престолонаследник Мухамед бин Салман ел Сауд похвалили су заједнички рад у оквиру групе ОПЕК плус и изразили намеру за наставак сарадње две земље, саопштио је руски Кремљ након телефонског разговора двојице лидера.

ПУТИН И МУХАМЕД БИН САЛМАН РАЗГОВАРАЛИ О ЕНЕРГЕТСКОЈ САРАДЊИ: Заједнички рад ради стабилности глобалног тржишта

Фото АП

"Дотакли су се горућих питања билатералне сарадње, укључујући у подручју трговине и економије. Они су изразили обострану вољу за развој веза између Русије и Саудијске Арабије на корист обе земље", наводи се у саопштењу.

Путин и Мухамед бин Салман су током разговора "позитивно процинили заједнички рад у оквиру групе ОПЕК плус" са циљем осигуравања стабилности глобалног тржишта нафте, јавио је ТАСС. 

БОНУС ВИДЕО: СНИМАК СА АУТО-ПУТА У ЖИТОМИРУ: Погледајте последице борби недалеко од Кијева

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ: Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.

17. 04. 2025. у 15:25

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: Овакву тужбу због рата у Украјини нико није очекивао!